365 rozprávkových dní (2023): Ľudová rozprávka online

Druhú polovicu roka 2023 sa naše dielne ľudovej rozprávky, ktoré organizujeme pre deti učiace sa a hovoriace po slovensky v rôznych krajinách sveta, uchytili v Poľsku, Srbsku, Švajčiarsku, na Ukrajine, vo Švédsku i Belgicku.

Srbsko, ročník 7-2, Kovačica, Starý Bodrík a vlk

Projekt už druhý rok realizujeme s podporou Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí a veríme, že sa nám podarí realizovať ho ako tradičné medzinárodné slovenské podujatie s cieľom podporovať vyjadrovanie sa v slovenskom jazyku, oboznamovať deti so slovenskou tvorbou a podnecovať ich spoluautorským činnom. Dielne sú postavené na báze dramatickej výchovy a korelujú s autorskou spisovateľskou tvorbou a ilustráciou.

Švajčiarsko

Na dielňach v Poľsku, v Kacvíne sme počas letných prázdnin spracovali rozprávky Čarodejná kráľovná a Had, mačička a psík. Žiaci zo ZŠ Mladých pokolení v Kovačici s nami pracovali počas októbra a novembra na týchto príbehoch: Žiaci tried piateho ročníka 5-2, 5-1 : Jelenček; Žiaci siedmeho ročníka (7-2) sa oboznámili s príbehom Starý Bodrík a vlk. Deti zo školy vo švajčiarskom Zurichu spracovávali na prelome októbra a novembra s lektorkou Monikou Necpálovou diela O Veternom kráľovi a Ako išlo vajce na vandrovku. Žiaci 6. a 7. ročníka zo Základnej školy v Užhorode na Ukrajine spracúvali príbeh Psota.

Ukrajina

A tak sme sa dostali na záver tohtoročného príbehu, ktorý opísala Slovenská Ľudová Rozprávka letom-svetom. Výstavu detských ilustrácií k príbehom si môžete pozrieť na našej FB stránke thaliateatro. Galérie z workshopov a posty nájdete na našom Facebooku aj na Instagrame. Tešíme sa na 3. ročník nášho projektu v roku 2024! Už teraz nám môžete adresovať váš záujem.

Srbsko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.