Podcast: Túlavé topánky – Cyril a Metod

Túlavé topánky posypané namiesto cukru prachom. Sladkosť nových pohľadov častejšie strieda únava chodidiel. A predsa! Človek za nového svitu s vervou a odhodlaním vykračuje v ústrety ďalekým poludníkom a rovnobežkám. Jeho putovania sú však niekedy také výnimočné, že zanechávajú stopy na mape mnohých národov. Časopriestor slovenských dejín je plný osudov výnimočných ľudí – Slovákov v zahraničí, aj cudzincov, ktorých pôsobenie zaviedlo na slovenské územie. Obujte si túlavé topánky a vydajte sa s nami na cestu po ich stopách.

Cyril a Metod

Rok 863 je do slovenskej histórie vrytý zlatým písmom. Hlaholikou. V tom roku zavítali na naše územie solúnski bratia Konštantín a Metod. Ich misia formovala históriu i identitu slovenského národa. Poodhaľme spolu udalosti spojené so vznikom slovanskej písomnosti. Dvojica zavítala na Veľkú Moravu s poslaním priniesť vieru a hlásať ju rečou Slovanov. Ich pôsobenie zakotvilo slovanské sebavedomie do vzdelanosti a kultúry našich predkov.

Túlavé topánky: Cyril a Metod. Podcast: (c) Thalia Teatro

Podcast vzniká s podporou Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí. Vyrobilo Thalia Teatro v roku 2023. Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.