Halóóó? Absolventi kurzu storytellingu prinášajú príbehy o umení!

V novembri  a decembri 2022 organizuje divadlo Thalia Teatro online kurz storytellingu pre mladých účastníkov z celého Slovenska. Počas štyroch novembrových workshopových dní účastníci v skupine rozvíjali schopnosť zaujať svojím príbehom publikum. V decembri účastníci absolvujú individuálne konzultačné stretnutia, ktoré im pomôžu pripraviť sa na individuálne finálne vystupenia pre deti. 

Halóóó? je projektom, ktorý realizuje divadlo Thalia Teatro vďaka podpore hlavného partnera – Fondu na podporu umenia. Projekt je podporený z verejných zdrojov.

Projekt Halóóó nadväzuje na úspešný kurz, ktorý Thalia Teatro organizovalo v roku 2020. Ide o druhý ročník vzdelávacej aktivity pre ľudí od 16 do 30 rokov, ktorá má za cieľ naučiť mladých účastníkov prirodzene a záživne kreovať príbehy, tentoraz s témou umenia. Počas online stretnutí si účastníci z celého Slovenska vyskúšali kreatívne písanie na témy umenia, vytvárali unikátne charaktery postáv a dozvedeli sa, ako mapa reálneho mesta môže pomôcť vybudovať dynamiku vzrušujúceho príbehu. 

Účastníci nadobudli aj zručnosti verejného prejavu, ktoré im pomôžu pri finálnom vystúpení. Projekt totiž vyústi do samostatných výstupných programov, ktoré absolventi kurzu predvedú v decembri pre detských poslucháčov od 6 do 15 rokov. Ide o relatívne nový spôsob práce s publikom, ktorý zatiaľ nie je v našom umení rozšírený: publikum predstavuje len jeden účastník umeleckého zážitku, v našom prípade dieťa, ktoré sa aktívne zapája do umeleckého sveta príbehu.

Aké to budú príbehy? Dobrodružstvá umelca vo veľkom meste? Príbeh jedného divadla? Alebo ideálne raňajky na koncerte? Sledujte naše webové stránky a sociálne siete, kde pre vás zverejníme kreatívne výstupy našich účastníkov!

Text a foto: Thalia Teatro

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.