Language is a Key: Mid-term meeting in Lithuania

V meste Šiauliai v Litve sa 30. marca až 1. apríla 2022 stretli zástupcovia troch partnerských organizácií, aby spoločne prehodnotili doterajšie výsledky prebiehajúceho projektu KA2 Language is a Key. Projekt, podporený programom Erasmus+, mal v tom čase už za sebou prvú aj druhú mobilitu. Koordinátor projektu z Poľska počas stretnutia sumarizoval informácie a podnety z priebežnej správy poľskej národnej agentúry pre program Erasmus+. Štandardom priebežného organizačného stretnutia sú aj otázky manažmentu a financií.

Partnerské organizácie, Thalia Teatro zo Slovenska, Fundacja Active Kids z Poľska, Eduplius z Litvy, sa dohodli aj na podmienkach organizovania tretej mobility. Vzdelávacia mobilita so zameraním na sociálne aspekty vzdelávania angličtiny u dospelých sa uskutoční začiatkom leta v Litve. Zástupcovia zúčastnených organizácií mali zároveň možnosť pozrieť si aj priestory pripravovanej mobility, ktorá prebehne v zázemí litovskej organizácie.

Zászupcovia ThaliaTeatro, Monika Necpálová a Nemanja Dragaš, počas stretnutia v Litve informovali partnerov o tom, ako a kde prebiehali lokálne aktivity k prvým dvom mobilitám na Slovensku. Zároveň zhodnotili význam využitia divadelných metódy pri vzdelávaní anglického jazyka u dospelých.

Záverečné hodnotiace stretnutie zástupcov partnerských organizácií sa uskutoční v lete v 2022 na Slovensku.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.