Language is a Key: O lokálnych aktivitách trochu osobnejšie

V Zákamennom sa 14. augusta 2022 uskutočnil workshop našej Thalia Teatro členky Anny Ďurčákovej, ktorá sa prednedávnom, na prelome júla a augusta zúčastnila mobility v Litve k projektu Language is a key. Prečítajte si, ako Anna pristúpila k facilitácii workshopu: 

„Hneď na začiatok som účastníkom niečo povedala o Erasme v Litve. Vysvetlila som im, ako veľmi mi to môže pomôcť v budúcnosti pri práci s deťmi. Keďže účastníci workshopu boli mne blízki ľudia, pracovalo sa mi príjemne a nemala som strach. Na aktivity som ich musela rozdeliť na dve skupiny, aby sa im lepšie a efektívnejšie pracovalo. Zadala som im úlohu, dala čas a priebežne som ich činnosť kontrolovala. 

Pri prvej aktivite, ktorú som im dala, mali postaviť svoju dušu z piatich kociek lega. Boli dosť zúfalí a nevedeli ako to myslím, no po čase prišli na originálne nápady. Aby výtvor z lega vystihoval ich dušu, museli k nej vymyslieť aj jedno podstatné meno a jedno prídavné meno. Pri tejto aktivite sa účastníci úprimne zdôverili ostatným. Zhodnotila by som to tak, že sa im to naozaj páčilo.

Druhá aktivita bola trochu náročnejšia, keďže už pri prvej mali dosť toho na premýšľanie. No podarilo sa im to. Každému som rozdala papier, na ktorom bol obraz napr. zo secesie, impresionizmu alebo iného výtvarného smeru. 

Dala som účastníkom tri otázky:  

  1. Ako by si sa cítil, ak by si bol osoba v obraze?
  2. Ako by sa volal tvoj obraz, ktorý vidíš?
  3. Čo by si domaľoval?

Na tieto otázky odpovedal každý sám pred všetkými. Po skončení týchto aktivít sme sa spoločne porozprávali a dostala som aj spätnú väzbu.“

A čo vy, milí čitatelia, nechcete si niečo podobné vyskúšať?

Projekt Language is a Key je strategickým partnerstvom organizácií Thalia Teatro (Slovensko), Eduplius (Litva) a Fundacja Active Kids (Poľsko). Projekt je realizovaný vďaka podpore z programu Erasmus+.

Text a foto: Thalia Teatro

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.