Motúzy múzy Zuzy: Audio stories about art

Motúzy múzy Zuzy / The Strings of the Muse Zuza. (2022)

Audio stories about arts. For children beyond the boundaries of everyday life. With the support of The Office for Slovaks living abroad.

The audio stories with lots of funny characters are based on Monika Necpalova´s book with the same title, published in 2016 in Serbia, but is in the Slovak language. The book is not possible to buy anymore, but the author and her team prepared the audiobook with the amazing music of Jaroslav Zima. The voice of the characters was created by Monika Necpalova, writer and actress.

Do you want to motivate your children to create, to play, to feel free and responsible at the same time and to give them a chance to learn about different forms of art: from theatre, cross literature, architecture, fine arts, dance, or photography… ? Our stories are for them (and for you). The audio stories are in the Slovak language. For more information on how to listen to the whole cycle of 7 stories that we produced in 2022 don´t hesitate to contact us.

Klbko

Monika Necpálová: Motúzy Múzy Zuzy: Klbko

© Všetky práva vyhradené pre autorku a vydavateľku. Bez súhlasu autorky nie je možné toto dielo ani jeho časť inak šíriť, sťahovať, kopírovať ani upravovať. Užívateľ tohto diela je povinný užívať dielo tak, aby sa neporušili autorské práva tvorcov ani majetkové práva vydavateľa.

Ak si chcete vypočuť celý cyklus audiopríbehov až dokonca a podporiť produkciu ďalších audiopríbehov v tomto cykle ako užívatelia môžete prispieť zaslaním dobrovoľného finančného príspevku v sume 15,- Eur na bankový účet divadla. Cena je úhrnná za aktuálny celý cyklus Motúzy múzy Zuzy (7 príbehov). Cyklus je možné objednať si aj v podobe zvukového CD na našej adrese thaliateatro.art@gmail.com

Ďakujeme

Cyklus je realizovaný s podporou Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí a s využitím vlastných zdrojov autorky projektu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.