The C: Hodnotíme!

Thalia Teatro sa vracia do horskej dediny Murzasichle, neďaleko Zakopaného (Poľsko), na záverečné stretnutie, venované projektu The C. V dňoch 4. – 6. novembra 2022 sa tu stretli zástupcovia partnerských organizácií Fundacja Innowacyjnej Edukacji (Poľsko), Thalia Teatro (Slovensko) a Creative Reflex (Dánsko), aby vyhodnotili organizáciu projektu, jeho priebeh a výsledky.

V rámci The C Project sa pod vedením všetkých troch organizácií konali tri mobility, počas ktorých sa účastníci učili implementovať rôzne divadelné metódy pri práci s publikom na témy klimatických zmien, znečistenia oceánov, vyrubovania lesov a ochrany životného prostredia. 

Na záverečnom stretnutí sme prerokovali výsledky poslednej, tretej mobility, ktorá sa konala v Dánsku a bola venovaná téme znečistenia oceánov, ktorú sme spracovali prostredníctvom klaunérie. Podelili sme sa o skúsenosti z lokálnych aktivít, ktoré organizácie organizovali vo svojich krajinách s využitím získaných skúseností na mobilitách. Všetky mobility a následné lokálne aktivity na Slovensko, v Poľsku a Dánsku dostali na záverečnom stretnutí pozitívne hodnotenie organizátorov projektu. Organizátori tiež vyhodnotili vytvorené metodické výstupy, videotutoriály o divadelnej metodológii bábkového divadla, klaunérie, improvizácie a pantomímy, v kontexte s hlavnou témou projektu The C – ekológiou. Zúčastnení zástupcovia sa rozhodli, že metodické výstupy budú aj naďalej propagovať a šíriť vo svojich krajinách, ako aj v ostatných krajinách Európskej únie.

The C Projekt bol podľa zástupcov organizácií prínosnou a užitočnou skúsenosťou pre všetkých zúčastnených: organizátori zo všetkých troch krajín sa stali súčasťou efektívneho a pracovitého tímu a boli ochotní si navzájom pomáhať, aby naplnili poslanie projektu. Stretnutie sa konalo v priateľskej atmosfére, ktorá našim organizáciám umožnila aj plánovanie ďalších spoločných aktivít.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.