First Aid Global: budujeme naše kapacity

V dňoch 20.5 – 26. 5. 2022 sa Thalia Teatro zúčastnilo medzinárodného projektu FIRST AID GLOBAL v Murzasichle v Poľsku. Zúčastnili sa ho štáty Uruguay, Chille, Poľsko a Slovensko.

Projekt bol zameraný na poskytovanie prvej pomoci pri rôznych náhlych stavoch, ochoreniach, poraneniach a úrazoch. Základom bolo naučiť sa správny postup kardiopulmonálnej resuscitácie (KPR), ktorá  je najdôležitejšia pri záchrane života, ale aj úspešne zvládnuť prvú pomoc pri iných situáciách, ako je napr. teroristický útok. Každý deň bol zaujímavo naplánovaný. Vytvárali sme rôzne projekty, trénovali KPR na modeli dospelého človeka, dieťaťa aj novorodenca.

Poskytovali sme prvú pomoc v prírode, v pivnici, v aute  pri rôznych simulovaných modelových situáciách. Účastníci projektu vytvárali rôzne modelové situácie, ktoré sme museli aj správne „namaskovať“, ale aj správne demonštrovať.  Museli sme poznať príznaky rôznych poranení, aby to bolo aj dobre nasimulované a aby tí, ktorí poskytovali prvú pomoc vedeli, aké je to poranenie, úraz alebo akútny náhly stav.  

Projekt nám poskytol množstvo informácií nielen o prvej pomoci z iných krajín, ale dozvedeli sme sa o ich zvykoch, kultúre,  o ich národnom jedle.  Predovšetkým dal nám možnosť stretnúť veľa zaujímavých a milých ľudí z iných krajín,  inej národnosti a s iným materinským jazykom. 

Projekt budovania kapacít je partnerstvom Thalia Teatro (Slovensko), Fundacja Młodzi dla Europy (Poľsko), High on Life (Čile), Audele (Uruguaj) a je podporený Európskou komisiou.

FB:  First Aid Global | Facebook

Web: Home | First aid global

 

Text: Thalia Teatro

Foto: Archív projektu First Aid Global

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.